Czytam właśnie
Która?Click for Eagan, Minnesota Forecast

o różnicach kulturowych z subiektywnego punktu widzenia
czwartek, 06 listopada 2008
I co teraz?
Będzie mi brakować sekwencji w David Letterman "Great Moments in Presidential Speeches".

Słuchając przemówienia nowego prezydenta bardzo wątpię, że Letterman będzie miał jakikolwiek materiał. Pewnie sekwencja będzie musiała być zawieszona. Nowy prezydent bowiem nie tylko mówi wyraźnie i przestrzega zasad gramatycznych, ale również inspiruje i porusza emocjonalnie - przynajmniej mnie.
03:07, w_przejezdzie , Politycznie
Link Dodaj komentarz »
środa, 05 listopada 2008
Dzień jak każdy inny
Niestety nie jestem nosicielką naklejki.

Kochany spełnił obowiązek a wielu dumnych pracowników przyszło z naklejką już do pracy. Tak na oko to muszę przyznać, że uczestnictwo w tegorocznych wyborach naprawdę będzie rekordowe, tudzież ludzie w mojej pracy są bardzo gorliwymi obywatelami. Trochę im zazdroszczę i zaczynam się zastanawiać, czy może za cztery lata nie powinnam dołączyć do ich szeregu. W końcu Ameryka nie będzie tylko przystankiem, ale zanosi się na dłuższą przygodę.
Podczas obiadu jak to na Amerykanów przystało nikt nie komentował na kogo głosował. Większość tylko wtórowała, że w końcu skończą się masowe negatywne reklamy partyjne i cały ten tamtaram ucichnie. Jedyny "polityczny" komentarz jaki padł to poinformowanie wszystkich przy stole, że w Chicago przygotowują huczną imprezę dla Obamy. I komentarz - A co jak nie wygra?
A mam nadzieję, że wygra. Tyle, że nikt z moim głosem się nie liczy.
01:42, w_przejezdzie , Politycznie
Link Komentarze (2) »
czwartek, 30 października 2008
Byt Europejczyka
Czy w Europie jest inaczej? - pyta się mnie dziewczyna, z którą pracuję. Nigdy nie wiem co mam Amerykanom na tego typu pytania odpowiadać. Czy pytają się o coś konkretnego? Czy to po prostu ot takie pytanie grzecznościowe? Poza tym o co im z tą Europą chodzi? Na końcu języka miałam - A jak jest w Amerykach? Niestety podejrzewam, że nie pojęłaby, że chodzi mi o dwie Ameryki, bo dla Amerykanów Ameryka jest tylko jedna, czyli Stany Zjednoczone. Niektórzy nie kojarzą, że Meksyk, czy Kanada to też Ameryka, a i Brazylia i Ekwador to też Ameryka, tyle że Południowa.
Tylko co z takim fantem mam zrobić? Grzecznie więc proszę o sprecyzowanie pytania. Czy chodzi jej o konkretny kraj, obyczaje, język, czy może coś innego? Nie chodzi o nic konkretnego, tylko o to abym coś opowiedziała. A mnie trochę korci aby odesłać do Europy na doświadczenie, powdychanie tamtejszych klimatów, tudzież podanie jakiś tytułów książek. Tylko po co tak agresywnie i sarkastycznie ripostować. Mało który Amerykanin posiada czarny humor lub lubi sarkazm. Poza tym w pracy trzeba być zawsze pc, czyli political correct. Pojęcie jest tak bardzo szerokie, że nie zawsze wiem co dokładnie to pc określa. Ach Europo, czasami zatęsknię za wolnością słowa...
 


1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 27