Czytam właśnie
Która?Click for Eagan, Minnesota Forecast

o różnicach kulturowych z subiektywnego punktu widzenia
niedziela, 10 czerwca 2007
gry planszowe

Rozkoszuję się ponownie życiem kiedy nie zaprzątają mego umysłu zadania domowe, projekty, książki które muszę przeczytać, prace które muszę napisać lub tego typu „rozrywki”. Wieczory mam teraz do własnej dyspozycji i mogę robić co mi się żywnie podoba. Czasami jest mi tak dobrze, że aż nie dowierzam;)

Czy znacie grę Guess Who, jeśli nie, to polecam. Ubaw na całego, pod warunkiem, że gra się w dobrym towarzystwie. W środę odwiedziłam Johannę, którą zaprosiła mnie i Gigi na fondue. Poza Jomamą, którą znam już ponieważ zawsze towarzyszy Johannie w obozie językowym kiedy pracujemy w weekendy, obecne były dwie przyjaciółki i jeden przyjaciel Johanny, których w ten właśnie wieczór poznałyśmy. Gra planszowa polega na tym, że każdy po kolei wybierał pytanie ze stosu kart następnie każdy zapisywał odpowiedź. Odpowiedzi czytane są na głos przez osobę siedzącą obok, a osoba zadająca pytanie musi odgadnąć która odpowiedź do kogo należy. Fantastyczna gra - z kategorii icebreaker, po to aby się bliżej poznać lub poznać w ogóle. Pytania były czasem osobliwe, czasem śmieszne, a czasem po prostu niemożliwe. Najwspanialsze było to, że choć tyle z nas po raz pierwszy w życiu się spotkało to bardzo szybko atmosfera się rozluźniła, winko się polało, a chichy i śmichy się nie kończyły.

Gdyby psychiatra miał wystawić ci diagnozę o twoim zaburzeniu psychicznym, jak ona by brzmiała? Na to pytanie większość obecnych odpowiedziała egomania ewentualnie schizofrenia, po czym stwierdziliśmy wspólnie, że to cud, ile alter ego mieszczą się w jednam pomieszczeniu. A tutaj kilka innych pytań dla przykładu

Gdybyś miał/a być osobą z sitcom, kim byś był/a? Po kremacji gdzie chciał(a)byś aby twoje prochy zostały rozrzucone? Gdybyś mógł/a pozwolić sobie jeden raz na luksus, co by to było? Co nowego się dzisiaj wydarzyło? Gdybyś napisał/a książkę, o czym ona by była?

03:31, w_przejezdzie , Warto...
Link Komentarze (4) »